איך ממשיכים הלאה?

איך אני ממשיכה הלאה אחרי שחתכתי את הקשר עם החברה הכי טובה שלי?

(לא יכולה לכתוב את המילים האלו אפילו)

 

כל עזרה מתקבלת.

עצוב לי ממש וקשה לי לנשום

63 מחשבות על “איך ממשיכים הלאה?

  • הו, כמה שנלחמתי, אין לאף אחד מושג ואם היא הייתה שמה לב אולי גם היא הייתה רואה כמה נאבקתי בשביל לשמור על החברות הזו שהיא בכלל שמה בצד, אבל ידעתי שזה לא זה כבר הרבה זמן, מהחופש הגדול. זו לא אותה החברות כבר יותר מדיי זמן והגיע הזמן לשחרר את הכאב הזה. אני את המלחמות שלי עשיתי, זה התור שלה ואם היא לא נלחמת חזרה אני מניחה שאני לא שווה את זה והיא לא שווה את זה אפילו כפליים.

   אהבתי

 1. קודם כל אם חתכת את הקשר עם החברה הכי טובה שלך
  יש מאחורי זה סיבה משמעותית לכך.
  למה חתכת איתה?
  איך להמשיך הלאה?להסיח את דעתך,להתמקד בעצמך יותר
  ולנסות לחזור בלבטוח בעצמך ובאנשים שוב..כי בתכלס יש מצב שאיבדת אותו.
  תזכרי שחברה לא אמורה לגרום לך לחתוך איתה את הקשר,חברה צריכה להיות חברה.
  אם את מרגישה בודדה תתעסקי בתחומי העניין שלך ותנסי לחפש תמיכה אצל אנשים אחרים,משפחה או סתם באינטרנט.
  בהצלחה לך

  אהבתי

  • זה כמו חור שחור כזה ממש קרוב ללב, והוא פשוט שואב כל דבר שמפריע לו. ואני מנסה למלות את החור הזה במוזיקה בעיקר ובאנשים חדשים אבל הכל נשאב אל תוך החור הזה ושום דבר לא מספיק. לא משנה כמה אנסה לשכוח אותה היא תמיד תהיה שם. היא פגעה בי בצורה אחרת ממה שאני רגילה שפוגעים בי, ואם לא הייתי נפגעת ברמה כזו גדולה כנראה שלא הייתי חותכת. אבל זה היה אבוד, זה היה אבוד כבר יותר מדיי זמן. אני לא בודדה, אני אף פעם לא, פשוט חסר לי החום שלה שנעלם ממזמן.

   אהבתי

 2. שמעי.. זה קורה.
  אין צורך להתרגש יותר מידי.. (קשה לך לנשום? זה לא קצת מוגזם?)
  פשוט נסי להמשיך הלאה למרות שזה קשה
  ומנסיון, לאט לאט זה יישכח..

  אהבתי

  • היא היתה החברה הכי טובה שלי מאז ומתמיד, ברור שיש צורך להתרגש. זו לא עוד חברות סתמית כזו של שלום שלום שאין לי שום בעיה לאבד, זו היא, החברה הכי טובה שתמיד היתה איתי בכל רגע שעברתי. קשה לי לנשום תמיד כשעצוב לי ממש ממש, זה מין קטע כזה.

   אני תמיד ממשיכה הלאה, אני לא שמה זין ולא מסתכלת לאחור וממשיכה לצעוד קדימה, אבל איתה זה אחרת. זה הרבה יותר קשה פשוט לא להתסתכל אחורה ולראות את כל הרגעים היפים שלנו יחד.

   אהבתי

 3. היי, מה שקרה לי.
  אני מניחה שלומר שזה יהיה קל זה לא נכון כי זה פשוט לא.
  את תתגעגעי אליה, ואת תתחילי לחשוב שאולי היא צודקת ואת טועה ואת צריכה להתנצל, ויהיה גם פעמים שתשנאי אותה עד עמקי נשמתך. אבל בסופו של דבר, חתכת את הקשר מסיבה מסויימת. וכנראה שהיא הייתה מוצדקת.
  אז את תשחקי אותה קצת דוחפית בשבוע הקרוב, ותגידלי את מעגל האנשים שאת אומרת להם היי בבוקר, ואת תתיישבי ליד אנשים חדשים בשיעורים, ואת תמציאי בדיחות פנימיות אם אנשים ככה שכשאין נושא שיחה אתם תשתמשו בשורה האובר יוזד ההיא. ואני בטוחה שיש לך עוד חברים חוץ מאותה אחת שאפשר להישען אליהם.
  ובסוף יהיה בסדר. את תראי 

  אם את רוצה לדבר, תרגישי חופשי לשלוח לי מייל 🙂

  אהבתי

  • ברור שלא יהיה קל, הרי יש משהו שהוא קל בחיים האלה? (חוץ מזה, מה שבא בקלות לא שווה שום דבר )

   את בדיוק מתארת את מה שאני מרגישה, אחד לאחד שזה מעט מפחיד אפילו!

   זה לא שהיא היתה החברה היחידה שלי, יש לי המון חברים טובים שהם באמת נשמות טהורות אחד ואחד מהם ואני כן מבלה איתם המון, אבל היא היתה קצת מעבר לחברה טובה, היא היתה אחות. וברור שיש לי עוד ילדים מקסימים לדבר איתם ולהיות בחברתם, אבל זה לא אותו הדבר, וזה חבל. למזלי יש לי חברים מקסימים שאני יכולה להישען עליהם כשצריך, אז, אני אסתדר, לא? 

   אהבתי

   • "יש פתגם הודי עתיק שאומר שהכל יהיה בסדר בסוף ואם עוד לא בסדר, כנראה שעוד לא הסוף"- מלון מריגולד האקזוטי 

    אניווי, תודה בובי ואני אשלח לך בקרוב!

    אהבתי

   • אני שמחה שהמצב לא כזה גרוע כמו שהפוסט מתאר.
    ואני מבינה אותך לגמרי בקטע של "היא לא הייתה סתם חברה היא הייתה ממש אחות".

    זה קשה, אבל אני עכשיו כבר 4 חודשים אחרי, ומרגישה שזה בסדר, ושזה הולך לכיוון טוב.
    🙂

    אהבתי

 4. את צריכה להבין את ההפרדה בין הגוף לנפש…הגוף והחיים ימשיכו הלאה תרצי או לא תרצי…לכן השאלה שלך היא כלפי הנפש…ולגבי זה לדעתי את צריכה להירגע ולזרום עם מה שיש

  אהבתי

  • אי אפשר להפסיק כשהחיים ממשיכים הלאה, אני חייבת להמשיך איתם. אבל אני לא יודעת איך לשחרר, ונכון שצריך לזרום ולהירגע ולהתמודד עם מה שיש, אבל הכל כל כך שונה פתאום ואני לא יודעת איך לזרום עם זה עכשיו. אני משתדלת, אני באמת כן, אני זורמת כמה שאני יכולה אבל יש כל כך הרבה מכשולים. מה עושים אחר כך?

   אהבתי

 5. את נושמת אוויר שנדמה לך לא נקי ואת מרגישה שהוא לא אמיתי וזה יהיה ככה עוד כמה זמן, עד שהכאב ילמד לחיות בתוכך, ובסופו של דבר, גם הוא ייעלם. 
  אבל חוץ מאנשים אחרים אהובים, שיכולים לעזור, חוץ מהקשבה ותמיכה ואהבה, בשורה התחתונה, רק הזמן באמת ירפא את הכאב. 
  אם תרצי לדבר בפרטי, אשמח לעזור לך כמה שאוכל. 

  אהבתי

 6. אנשים באים והולכים, אל תרגישי רע זה קורה לכולם.
  פעם מישהו אמר לי שכדי שיבואו אלי אנשים חדשים אני צריכה לחשוב מה אני מוכנה לעשות ולשפר בעצמי כדי שאם יבואו אנשים הם גם באמת ישראו בחברתי יותר, חשבתי על זה וברגע שהבנתי יישמתי את זה והתקרבו אלי יותר אנשים. זה נשמע קצת מטופש אבל זה עובד. ואם תרצי את מוזמנת לשלוח לי מייל ולדבר איתי

  אהבתי

  • יכול להיות שלפי הפוסט נשמע שהיא החברה היחידה שיש לי, אבל זה ממש לא נכון, יש לי הרבה חברים שהכרתי בזמן האחרון וגם שהכרתי מאז ומתמיד וכל אחד ואחד מהם הוא נשמה טובה וילד קסם, אבל איתה זה היה קצת מעבר לחברה טובה. וזה לא שחסרים לי אנשים בחיים, היא חסרה לי, וזה קשה. ונכון שאנשים באים והולכים, אבל מתי נתרגל?

   אהבתי

 7. אני בטוחה שאם וויתרת עליה ככה היא מאה אחוזים לא שווה את זה. את יכולה להלחם אבל זה תמיד יגמר אותו הדבר. את לא חושבת שאת המלחמה שלך כבר עשית? תני לה להילחם עכשיו ואם היא לא נלחמת חזרה כנראה שאת באמת לא צריכה את הג’יפה הזו בחיים שלך. 

  אהבתי

 8. זה לא קשה להמשיך הלאה השאלה היא אם את רוצה או לא רוצה להמשיך
  תחשבי על זה ותמצאי את התשובה שאת מחפשת

  אהבתי

  • אני לא רוצה ורוצה באותו הזמן. אני יודעת שעוברים עליה דברים, אבל גם עלי עוברים דברים קשים וזו לא סיבה לפרק חברות של חמש שנים. אני יודעת שאם נחזור לקשר זה לא יהיה אותו הדבר, אז אולי עדיף להמשיך הלאה ולא להסתכל לאחור, יכול להיות שזו אופציה פחות כואבת ויותר נכונה.

   אהבתי

 9. אל תתחרטי. תזכרי למה עשית את זה מלכתחילה.
  רק היי סבלנית עם עצמך. חוץ מזה, אם גרמת לבחורה שמפחדת מהצל של עצמה, ליזום אינטרקציה מרצונה ולהחמיא למישהו חשוב על הנמשים שלו (כן, זאת אני), אם הצלחת להוציא מאזור הנוחות מישהי אחת, בטוח שתוכלי להפוך את העולם. ואם הקיבולת הנפשית שלך לא יכלה לשאת את המשך הקשר איתה אז לעזאזל עם זה, כנראה שזה הדבר ההכי טוב שיכולת לעשות באותו הרגע. וגם אם מישהו אחר יגיד שלא, גם אם עוד שבוע תחשבי שלא, זה הדבר ההכי טוב שיכולת לעשות באותו הרגע וזה מה שחשוב.

  אהבתי

 10. לפני שלוש שנים מי שהייתה החברה הכי טובה שלי, אבל ברמה יוצאת דופן – הייתי פשוט מאוהבת בטירוף בבחורה הזו וכל מטרתי בחיים הייתה לעשות אותה מאושרת והיא הייתה המספר 1 שלי מכל בחינה, תמיד דאגתי לה והכרתי לה את חבר שלה וכשהיא הייתה בצבא כל יום דיברתי איתה כדי שלא תרגיש לבדה – פשוט החליטה שנמאס לה ממני ותקעה לי סכין בגב ברמה קיצונית שבה היא החליטה שאני חייבת לה כסף, והרבה כסף. אני לא יכולה לתאר לך לאיזה הלם זה הכניס אותי, עד כמה הזדעזעתי מכך שאחרי כל כך הרבה אהבה שהערפתי כלפיה קיבלתי רק כפיות טובה. לא רק זה, תוך חצי שנה היא גרמה לכל מעגל החברים המשותפים שלנו לנתק איתי קשר, פשוט כי זו הייתה התקופה שבה אני הייתי בצבא והיא כבר השתחררה אז לה היה זמן לצאת לבלות באמצע השבוע ולי לא. 

  אהבתי

  • אבל וואלה, אני מרגישה שרק הרווחתי מזה. כשאני מסתכלת אחורה, אני קולטת עד כמה היא ניצלה אותי, וכמה זה היה קשר רע… בדיוק כמו שיש מערכות יחסים עם גבר שהורסות אותך, ככה זה גם היה איתה. וככה גם הבנתי עד כמה כל שאר החברים המשותפים שלנו הם אנשים מגעילים וצבועים וכמה אני לא רוצה להיות חלק מהם…
   אז נעשיתי יותר בררנית באנשים, נכון, ואני לא מתקרבת ונחשפת באותה קלות שעשיתי בעבר. אבל שתי החברות הטובות שלי עכשיו הן הבחורות הכי טובות בעולם ואני יודעת, פשוט יודעת שאין סיכוי שאני אזכה לקבל מהן יחס כזה, כי אם אני מרגישה שמשהו מפריע לי אני באה ומדברת איתן, וההפך. ומוצאים עוד אנשים, חברים באים והולכים ורק הטובים באמת נשארים. 
   קבלי חיבוק הזדהות, ושיהיה בהצלחה 🙂

   אהבתי

   • זה בדיוק אני, פשוט אני. אני לא יכולה לתאר כמה אהבה הערפתי עליה וכמה שהייתי שם בשבילה ובאמת שהייתי מקריבה את עצמי בשביל שהיא תהיה מוגנת, אבל באמת שהלכתי אחריה כמו כלבה קטנה. הייתי שמה אותה במקום הראשון, לפני המשפחה ולפני הלימודים ולפני הכל, כי ככה חשבתי שהחברות שלנו היא, כזאת שנשארת לנצח וגם כי חשבתי שאני במקום הראשון אצלה, אבל היא שמה אותי במקום השני וזה ככה כל כך הרבה זמן כבר, בכל פעם שהיא היתה במערכת יחסים. ואמרתי לעצמי שזה יעבור, זה בסדר, היא תחזור אלי. אבל בכל פעם שהיא היתה עם בחור אחר, היא לא שמה עלי זין וירקה לי בפנים ופשוט כבר לא היה לה אכפת משום דבר שקשור אלי ואז קרה שעברתי למקום השני או אולי אפילו השלישי וזה הגיע למצב שכבר כל כך כאב לי שהעדפתי לוותר על קשר כל כך לא בריא כמו זה. 

    אהבתי

   • ואני חושבת שזו היתה בחירה נכונה, לנתק את הקשר. גם שלך וגם שלי, לא מגיע לאף אחד לעבור שטות כזו. ובקשר אליך, אם היא עשתה לך דבר כזה, היא פשוט לא שווה שום דבר ומזל שזה קרה, אחרת לכי תדעי מה היא היתה עושה עוד. 

    אני שמחה שירד לך האסימון ככה, זה טוב. זה טוב לדעת דברים כאלו כדי לא לחזור עליהם שוב. 

    אנשים באים והולכים תמיד וחייבים לדעת לשחרר, לא? חוץ מזה שכבר הרבה זמן מערכת היחסים שלנו היתה ככה ובשנה שעברה הכרתי ילדה מבית הספר שלי שאפילו כשהיא שכבה מתחתי, היא אולי החברה הכי מדהימה בעולם ואני באמת מרגישה שאני יכולה לסמוך עליה ואני יודעת שהיא שם בשבילי תמיד והיא מדהימה והיא הורסת מצחוק וכיף לי איתה וזה מה שחשוב. 

    *חיבוק* 

    אהבתי

 11. נושמים לרווחה.
  עם כמה שזה נשמע נורא, בטח הייתה סיבה מאחורי זה, ועם כל הכאב והצער, בטוח מסתתרת עמוק בפנים איזו תחושת הקלה נסתרת. רק תמצאי אותה ותרגישי הרבה יותר טוב

  אהבתי

  • בטח שמסתתרת תחושת הקלה, ואני בדרך למצוא אותה. אני כבר כמעט ונוגעת בה. (חייבת להגיד שבאמת נשמתי לרווחה, באמת שכן, מרגיש לי כאילו אבן ענקית ענקית שישבה לי בלב מלא זמן פשוט התגלגלה משם). 

   אהבתי

  • כן כי את כזו גיבורה מאחורי מסך מחשב. אני אשמח לדעת יותר פרטים, למה את מתכוונת במזויפת? מה זייפתי? אנחנו מכירות בעולם האמיתי? איך בדיוק אני המזויפת כאן כשאת מגיבה לי מללא שם?, אני מכירה את עצמי יותר טוב ממך זה בטוח, ואני יודעת שכל דבר שאני אומרת הוא אמת לאמיתה ויכול להיות שלפי הבלוג (אם קראת בו בכלל) אני נשמעת קצת שונה בכל פעם, אבל זה קורה, דברים כאלו קורים. אז היי ללא שמית גיבורה גדולה אחת, אני נועה ואני הבן אדם הכי לא מזויף שקיים בעולם. אנחנו מכירות בכלל? את מכירה אותי? אני ממש רוצה לדעת, אני לא אכעס, ממש לא אכפת לי אם את מכירה אותי ואת חושבת שאני מזויפת, להפך, אני אשמח לדעת מה את חושבת עלי כדי שאני אוכל לראות כמה פחדנית את בעצמך 

   אהבתי

   • חוץ מזה, ממה את מפחדת? מזה שאני אקלל אותך? שאני אגיד מילים לא יפות? שאני אזיין לך את האמא? נו באמת, מה אני כבר יכולה לעשות שבגלל זה החלטת להגיב מללא שם? אני אשמח לדעת גם את זה 🙂

    אהבתי

 12. עברתי את זה גם שנה שעברה, נתק מוחלט מבן אדם שהיה הכי קרוב אליי פיזית ונפשית במשך שנים. עזבי את זה שנפגעתי ממנה אז אני גם ככה לא רציתי להמשיך לשמור איתה על קשר.
  זה עובר בייבי תאמיני לי, יהיה בסדר 

  אהבתי

 13. מעציב אותי לשמוע. זה קרה לי בשנה האחרונה עם הרבה חברות טובות (לפעמים הצבא מרחיק בין אנשים קרובים), והחלל הזה כל הזמן קיים לי בבטן. לא יודעת מה הפיתרון, אני מניחה שאם יש לך הרבה חברים טובים אחרים הם איפשהו יוכלו קצת למלא את החלל.. בהתחלה זה יהיה נורא קשה, אבל כל הזמן תזכרי בסיבה ותגידי לעצמך שאולי זה מה שצריך לקרות. אולי תגלי עם הזמן מישהי אחרת שיכולת להיות חברה מאד מאד טובה שלה וזה לא קרה כי לא היה לך צורך בחברה טובה.. את בת 16, נצלי את הזמן בבית ספר, לפני שכולם מתפזרים, כדי לסקור קצת הכל מהצד והחליט מי את באמת רוצה בקרבתך. 
  בהצלחה 

  אהבתי

  • את צודקת כל כך, שום דבר לא יכול למלא את החלל הזה שהיא השאירה. אני מנסה למלא אותו במוזיקה, בהמון המון מוזיקה חדשה ואמנים חדשים כי זה בסך הכל הדבר שעושה לי הכי טוב בעולם, ואני גם מציירת מדי פעם ומתחברת עם חברים עוד יותר, אבל זה מין חור שחור כזה שפשוט אי אפשר למלא אף פעם. תודה רבה לך 

   אהבתי

 14. לפי מה שהבנתי מהתגובות, זה נראה (לי לפחות)  
  שיש לך רגשות אשם שאולי בגללך אתן לא בקשר כבר….
  קורה שטועים ומאשימים את הצד השני תחשבי אולי היא כן
  רוצה שתהיו בקשר ואת עסוקה מידי בעצמך וב"כאב" שלך 
  בקיצור אם כל כך קשה לך פשוט תנסי להתקרב אליה
  ולא לנסות להוציא צומי מכל הבלוגרים שמגיבים פה, ותנסי
  להיות את ולא שחקנית במחזה דרמה. 
   

  אהבתי

  • חח מצחיקה, ממש אין לי רגשות אשם שבגללי אנחנו לא בקשר. אני אולי זו שחתכה את הקשר אבל היא פירקה את החברות כולה כשהיא הפסיקה לשים עלי זין. איך את בכלל יכולה לכתוב את המילה "כאב" עם גרשיים? אין לך לב? את לא יודעת שלאבד חברים קרובים זה כואב? תמצצי לי, אוקיי? ברצינות. אני ממש לא עסוקה בעצמי כל הזמן ואני הכי הייתי שם בשבילה כשהיא היתה במצב רצפה אז את לא תגידי לי. ושלא תעזי אפילו לכתוב את המילה "כאב" עם גרשיים כי זה מוציא אותך כזו עלובה חסרת רגשות ילדת פח מזוינת. ושוב, תמצצי לי, באמת.

   אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s