big small talk

אני ויונתן רזאל ניהלנו big small talk באמצע ההרצאה שהעביר למגמת המוזיקה כחלק מהסיור שעברנו אתמול. הוא דיבר על השיר שבדיוק כתב. "אני מרגיש שלא הצלחתי לסיים את השיר אפילו כשהוא גמור", הוא מדבר אל המקרופון וידיו רועדות. "אני לא רגיל להיות במקומות האלו", הוא אומר ובדיוק מסדר את הכיפה שנחה לראשו. "השיר מספר את סיפורו של ילד שמת מוות קליני והתעורר רגע אחרי" הוא קצת מגמגם, נראה כאילו הוא לא רגיל לדבר ושהשפה שלו היא המוזיקה והשירה. "וואלה?" אני שואלת בשקט גמור והאבסולוטי שומע. "וואלה" הוא אומר בנונשלנטיות של כמה שניות ומעיף מבט חתוף לעברי. "תספר לי עוד" אני מבקשת בעיניים נוצצות. הוא מחייך חיוך שלם ולא חצוי. "הילד מתעורר לבסוף ואומר לאבא שלו, 'אבא, אני רואה עולם הפוך', והאב עונה לו, 'לא בן שלי, אתה רואה עולם נכון". "מורבידי" אני משחילה, ומבפנים אני נובלת. אנחנו משחקים פינג פונג והיושבים בחדר נותנים לנו את הכבוד הראוי. "המסר שאני מנסה להעביר דרך השיר זה שיש אנשים ש24/7 נמצאים עם היקרים להם בבית חולים, מטפלים בהם, נותנים להם את כל מה שיש להם ולפעמים אפילו אין להם, ואף אחד לא מדבר עליהם, לא בעיתונים, לא בטלוויזיה. ואז מישהו עם מכונית נוצצת ובגדים מעור יכול לבוא משום מקום ויחשבו שהוא הכוכב האמיתי. אז לא, האנשים החזקים שנמצאים עם האהובים שלהם כל שניה-דקה-שעה-יום וחודש הם המלאכים האמיתיים ואף אחד לא רואה את זה". הדמעות כבר מספיקות לרדת במורד לחיי האדומות מהפנסים הצבעוניים, ויונתן מסתכל טוב טוב. "זה כוח שרק אלוהים יכול לתת לך", הוא מסתכל עליי ומסמן לי עם העיניים להפסיק לדמוע, הכל בסדר. "תודה יונתן", אני מחייכת חיוך גדול שיכול ברגע לבלוע את כולם. הוא מהנהן וקורץ לי קריצה קלילה.

 

באחת מהנסיעות לירושלים ישבתי ליד יואב ושמענו את ג'ף באקלי שבחיים לא יצא לי לשמוע קודם לכן. גם שמענו את כל "סבבה מחשב" של רדיוהד, כי איך אפשר שלא. הוא תמיד מסתכל עליי כשאנחנו שומעים מוזיקה יחד, בעיקר כשזו מוזיקה שזה עתה הכיר לי. כאילו מצפה ממני לאיזו תגובה מטורפת, כאילו מצפה לאיזה "וואו, תודה יואב". ברור שאני עושה את זה, רק לא לידו, כדי שלא ידע כמה שאני מתפוצצת מאהבה כל פעם שאני נמצאת חצי מטר ממנו. אז אני מודה לו עוד פעם ועוד פעם בתוך הראש שלי ומחייכת חיוך קטן שמראה לו כמה שאני כן נהנית מהמוזיקה. בנסיעות האחרות ישבתי ליד עילי המתוק מתוק וכל הדרך צחקנו כמו משוגעים מבדיחות קרש. השתדלתי שלא להסתכל על יואב שישב במושב לידנו, אבל הרגשתי איך הוא נועץ בנו מבטים מקנאים. יואב הוא לא מהבחורים האלו שיספרו בדיחות ויצחיקו את הבחורה שלהן למוות, הוא יותר מהבחורים האלו שכשהם מדברים קשה שלא לצחוק רק בגלל שהם ממש נבוכים. הרגשתי איך המבטים שלו ננעצים בי כמו סכינים והיה לי טוב.

 

בין לבין נכנסנו לכנסיות מדהימות שבחיים לא יצא לי לראות קודם לכן, ושמעתי בפעם הראשונה בחיי אנשים שמנגנים על עוגב, זאת אומרת, לא בהקלטה או במחשב, אלא בחיים האמיתיים. ותנו לי להגיד לכם, זה היה נשמע כאילו נצנצים נופלים מהשמיים. פגשנו בכמרים ונזירים שדיברו מצחיק ושיננתי בראשי את כל ציורי הקיר מהמאה הקודמת שנמצאו על קירות הכנסיות. וואו, איזה קסם. בצוללת הצהובה פגשנו ילדים בני גילנו שעושים מוזיקה אורגינל וכמובן שיונתן רזאל העביר לנו 'הרצאה' נהדרת. היה מגניב, מגמת מוזיקה בחיים לא תבאס אותך.

 


 


תראו מה יואב הגיב לפוסט שכתבתי בטאמבלר, אני רועדת מהתרגשות. יאו.

 

5.1 עצוב

 

33 מחשבות על “big small talk

 1. איזה שיר יפה ומרגש זה של ג’ף באקלי
  מודה שתמיד פזלתי בתיכון לעבר מגמת מוזיקה (שהיו איתנו באותה כיתה) ורציתי קצת להיות שם ולא באמנות. נו, הדשא של השכן וזה.

  איזו חמודה את, עושה לי טוב בלב לקרוא מה שאת כותבת על הבחור
  ואיך שאת מדברת עליו

  אהבה צעירה…
  שנה טובה מלאה בכיף ומוזיקה מעולה

  אהבתי

  • נכון?? יואב שאל אותי איזה שיר שלו אני כן מכירה וישר שמתי אותו ויואב אמר שזה אחד השירים האהובים עליו שלו. 
   האמת היא שמגמת מוזיקה זה אחד הדברים היותר קשים ומגניבים שעשיתי בחיים שלי ועדיין עושה, אין חומר שהוא יותר קשה ממוזיקה, חותמת לך על זה, אבל אני נהנית מכל רגע. חוץ מזה שתמיד רציתי להיות באמנות, אבל הבנתי שזה לא בשבילי.

   חח אני מסמיקה! אני דווקא חושבת שזה נורא פטתי כמה שאני כותבת עליו בכל פוסט אבל בעצם על מי אני שמה זין. אני מאוד אוהבת לדבר עליו כי זה מחמם לי את הלב 

   אהבה צעירה ללא ספק! שנה מדהימה מדהימההההההה ומלאה במיליון מוזיקה מעולה שלא מאכזבת לעולם 

   אהבתי

 2. פוסט נהדר. הלכו לי סוליות הנעליים בזמן שרצתי אחריו, אבל זה היה שווה כל התנשפות. 
  ויואב עושה את מה שכל אדם שמדבר בשירים היה עושה: הוא מרכיב צלילים ממה שהוא חושב ומרגיש ומביט בך כשאת מקשיבה להם. כי בכל תנועה ובכל נשימה שאת עושה כשאת מקשיבה, את עונה לו. והוא מבין. 

  (והיי! זאת לא תכנית לפי בקשתך. אני לא אוהב אותך כי אמרת "בבקשה", אני אוהב אותך כי פשוט אי אפשר שלא לאהוב אותך. ככה זה. אני אפילו חושב שזה כתוב איפשהו בויקיפדיה. בטח באיזה ערך שקשור לפיקסים). 
  ג’ף באקלי אדיר והשיר הזה ספציפית. 

  אהבתי

  • אני לא זוכרת אם כבר אמרתי (כתבתי) לך את זה, אבל כל תגובה שלך גורמת לי לצחוק בטירוף ואתה ממש מחמם לי את הלב עם התגובות המתוקות האלו שלך, אז אני רק רוצה להודות לך לפני הכל, באמת, אין עלייך, אתה מדהים  (אני לא יודעת מה עובר עליי בתקופה האחרונה אבל אני בוכה ממש הרבה מתגובות יפות ובכלל ממילים מרגשות אז תסלח לי אבל אתה תמיד גורם לי לדמוע מאושר, המילים שלך כל כך יפות ומרגשות וואו אני לא מצליחה לתאר את ההרגש הזו אפילו).

   אני אוהבת אותך מלא!  הפיקסים האלה, שובבים אמיתיים!

   ג’ף באקלי עושה לי צמרמורות 🙂

   אהבתי

   • גם אבא שלו. של באקלי היה שוס. תעשי עליו חיפוש בגוגל. 

    (תבכי מתגובות יפות ולעולם אל תבכי ממכוערות. כי רק מי שבוכה מתגובות יפות מאושר באמת).

    ואני אמשיך להצחיק אותך עד שתודיעי לי בחמישה עותקים חתומים ע"י נוטריון שאינך רוצה לצחוק שוב. אכלת אותה!
    ואוי לך אם לא יהיה לך שבוע הכי טוב בעולם!

    אהבתי

   • אני אוהבת אותך, באמת!  
    האמת היא שהשבוע שלי התחיל מזעזע אבל לאט לאט הוא נהיה קצת יותר בסדר, למרות שלא היה אכפת לי למחוק את השבוע הזה ולזרוק אותו לפח. 

    אהבתי

 3. גם לנו למגמת מוזיקה היה מפגש איתו ובאמת שהוא מדהים, אדם שכולו יצירה וכישרון והשראה. 
  יואב הזה מקסים ואתם חייבים להיות ביחד! 

  אהבתי

  • נכון? וואו! הוא מקסים. 
   בדיוק אתמול דיברתי עם חבר ואמרתי לו שאני רוצה כבר להוריד את האבן הכבדה הזו מהלב ולהגיד ליואב שאני מאוהבת בו (כמו ילדה קטנה) והיום קרו כמה דברים שהפכו את כל המצב למדהים אפילו יותר, והגעתי לנקודה שאני צריכה לחכות מעט כדי לדעת מה קורה איתנו, אבל אני יודעת שהכל בסדר. (פוי אני חופרת). 

   אהבתי

 4. אני לא מכירה צורת חיבור טובה יותר מלשמוע עם הבן-אדם מוסיקה. ועוד באוזניות. יותר אינטימי בעיניי אפילו מסקס.
  מסכימה עם התגובה של יואב.
  נראה לי שכתבת מתישהו שאת אוהבת את הסמיילי הזה, לא? בכל מקרה, גם אני אז קחי פרח.

  אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s