תודה רבה לכן מורות למתמטיקה!

תודה רבה לכן מורות למתמטיקה, שוויתרתן עליי כבר מתחילת השנה, וכל מה שראיתן בי היה אך ורק כישלון אחד גדול ומוחלט.

 

תודה רבה לכן מורות למתמטיקה, שבמקום לבוא ולעזור, כאשר זעקתי לעזרה, הסתכלתן עליי במבט משפיל ומכאיב, והמשכתן אל התלמיד הבא.

 

תודה רבה לכן מורות למתמטיקה, שבמקום לדבר אליי כמו אל בן אדם, צעקתן עליי והשפלתן אותי מול כל הכיתה כשלא הצלחתי להכין את שיעורי הבית.

 

תודה רבה לכן מורות למתמטיקה, שתמיד הייתי האחרונה ברשימת העדיפויות שלכן, שתמיד הייתי הכי פחות חשובה מכל שאר התלמידים, ושתמיד הייתי זו שהיה אפשר לשכוח ממנה, לא לצפות ממנה ליותר מדיי ולהתבייש בה.

 

תודה רבה לכן מורות למתמטיקה, כשלא הקראתן את שמי בשיעור וזלזלתן בי לאורך כל השנה.

 

תודה רבה לכן מורות למתמטיקה, שבמקום לתת לי לנסות ולהקשיב בשיעור, שיחקתן בי כמו בבובה והזזתן אותי ממקום למקום והרסתן לי את קו המחשבה.

 

תודה רבה לכן מורות למתמטיקה, שבכל פעם שימשהו דיבר או צחק, האשתמן אותי, כי הריי אני התלמידה הכי גרועה ולמה להאשים מישהו אחר כשאפשר להאשים אותי.

 

תודה רבה לכן מורות למתמטיקה, שהעפתן אותי מהשיעור בכל פעם שלא באתי לכן בטוב, שכתבתן לי העדרויות ו"מילים רעות" ורק הורדתן לי מהציון במקום קצת לפרגן על כך שאני מנסה.

 

תודה רבה לכן מורות למתמטיקה, שמבקום לפרגן, לתת טיפת אמון, דחיפה קטנה, הורדתן אותי בדרגה וקראתן לי "מטומטמת".

 

תודה רבה לכן מורות למתמטיקה, על כל הכאב הנפשי שגרמתן לי לחוות, על כל הזלזול, על כך שגרמתן לי להרגיש כמו כישלון, כמו בת רעה להורים טובים, על כל הפעמים בהן כתבתן לי נכשל על דף המבחן, על כל הפעמים שגרמתן לי לבכות כי הרגשתי כל כך טיפשה, הריי, למה כל שאר הכיתה מצליחה ואני לא?? 

 

תודה לכן מורות למתמטיקה, שגרמתן לי להבין ש- וואלה, אולי זאת לא אני,

אולי זאת אשמתכן הפעם שלא ניגשתי לבחינת הבגרות.

 

33 מחשבות על “תודה רבה לכן מורות למתמטיקה!

 1. אה, אני חושבת שרובנו נסכים שהמתמטיקה בארץ ובמיוחד הלימוד שלה הוא לא משהו. אין מה להתרגש עם זה, מי שזקוק לדף היפה הזה עם המספרים שיתאמץ ומי שלא אף אחד לא מכריח אותו. אולי מנסים לעשות לך רגשות אשם אבל בתכלס בחיים יש יותר מללכת לאוניברסיטה לעשות דוקטורט ולשבת במשרד יפה עד לפנסיה (שזה אגב גם לא קורה לרוב D:).

  אהבתי

 2. רוב המורים למתמטיקה הם פשוט נוראיים.
  אני יודעת שזה לא הוגן וקשה, אבל עם זאת תנסי ללמוד עצמאית או עם מורה פרטי ותנסי פשוט לא להתייחס. ללכת ראש בראש עם חבורת עיוורים מטומטמים זה פשוט חסר כל סיכוי מראש. תבני לך דרך משלך, חדשה.
  ואל תתני לאף אחד אף פעם להמעיט בערכך נועה כי את חכמה ומדהימה
  וזה בכיס שלך.

  אהבתי

 3. דבר ראשון, הרשי לי לתת לך חיבוק חם 

  אני לא מגן על המורות למתמטיקה (להפך), אבל תני לי להסביר מה (אולי) גרם לזה.
  .
  .
  .
  טוב… התחלתי לכתוב ויצא לי ממש ארוך. אני פשוט אכתוב על זה פוסט ואעלה את זה בבלוג שלי בקרוב.

  אהבתי

 4. אני שונא מורות
  זה הורג אותי איך שהן מסמנות ככה תלמיד. בלי לתת הזדמנות שנייה 
  והן תמיד משקרות לגבי זה אם מתלוננים. 
  בחיי, בית ספר יותר גרוע מבית כלא

  אהבתי

 5. צריך המון מזל כדי ליפול על מורה טוב למתמטיקה. למרות זאת, גם המורות שלי שאני אוהבת נוטות לפעמים להשפיל את התלמידים החלשים (אבל הם בדרך כלל לא היו כאלה עם רצון להצליח כמו שאת מתארת). זה נורא כשהמורה מסמן תלמיד ומתעלל בו.

  אהבתי

  • אז זהו, שלי כן יש את הרצון להצליח (על מי אני עובדת, הוא נעלם ממזמן). חוץ מזה, זה לא אומר שאם התלמיד לא רוצה להצליח, יש להן את הזכות להשפיל אותו. אין להן, אף פעם. הן אמורות להיות דמות שמחנכת אותך ונותנת לך דוגמא וזה מאכזב לראות מורות כאלה.

   אהבתי

 6. אני זוכרת שכשהייתי בכתה יא’ בערך כתבתי את אותו הפוסט על המורות שלי בכימיה ואנגלית. שתיהן דפקו לי מגן נורא נמוך. באנגלית עוד מילא, סתם התבכיינתי שהיא שמה לי 85 (זה נמוך מאוד בעיני באנגלית), אבל בכימיה הפער בין המגן ולציור הממשי שלי בבגרות היה 20 נקודות (!) לטובת הבגרות… 

  המורה שלי במתמטיקה היה דווקא מקסים. הוא נתן כ"כ הרבה הזדמנויות שלא מימשתי למרבה הצער. כל מורה אחר היה כבר מתעלם מקיומי, ההשקעה שלי במתמטיקה היתה באמת אפסית בשנה האחרונה… 

  אין מה לעשות, יש מורים ויש מורים. לפעמים באמת עדיף למצוא מורה פרטי או משהו, כי מורים בבתי ספר לא תמיד נותנים מספיק יחס לכל תלמיד. קיצר אל תדאגי, תמיד יש מועד ב’, או מועד חורף, או וואטאבר. עדיין אפשר לגשת ולשפר. 

  אהבתי

  • הבעיה שלי עם מורה פרטי היא שאני לא אתרכז בחיים בחיים כשרק אני בחדר. אני תמיד אחפש תעסוקה אחרת, אתעסק עם העט, אקשקש על המחברת או שאני אגיד דברים רעים על המורה בלב ובכלל מתעלמת ממה שהמורה אומרת. הרבה יותר קל לי להתרכז כשיש דיון בכיתה על החומר הנלמד ואחד על אחד ממש קשה לי.
   אין לי ציון מתכונת והציון שלי במתמטיקה הוא 0 (המורה שלי נתנה לי 0 בהערכת מורה, פאקינג 0 ואני שומעת ילדים שמתבכיינים על 80, כוסאמק לפחות והייתה מביאה לי 60 או 55, העיקר שקצת תפרגן לי, אבל היא דפקה אותי לגמריי.)
   אני לא אצליח לשפר את הציון שלי בחיים.

   אהבתי

 7. אני מזדהה איתך. אני שונאת את המורה שלי למתמטיקה. נמאס לי כבר מהמורים.

  מה עם קורס קיץ ? או ללמוד לבד עם מורה פרטית ? את לא צריכה אותם! 

  אהבתי

  • המחנכת שלי מלכה והיא רוצה להגיש אותי לבית ספר אקסטרני בקיץ, אני לא יודעת אם זה יצא לפועל אבל באמת שאין לי דאגות בנוגע לזה. הדאגות שלי כבר ממזמן ברחו לי מהראש כי נמאס לי ממתמטיקה וממזמן וויתרתי.
   כמו שכבר כתבתי בתגובות, אני לא יכולה ללמוד עם מורה פרטי כי אני לא מצליחה להתרכז וזה בזבוז של כסף.

   חבל לי שאת מזדהה איתי! 

   אהבתי

 8. היי מאמי קראתי תפוסט שלך ממש במיקרה..בחיים הללו יש לך רק בן ברית אחד וזו את עצמך!אל תצפי מהסביבה להיות נחמדה אלייך…יחד עם זאת אל תהיי אנטיפתית כמו שיש רעים יש גם טובים…חבל שלא התלוננת למשרד חינוך הם מקבלים תלונות כאלה ומטפלים בעניין אל תפחדי מגיעה להן..נשים רעות.חוץ מזה  אל תוותרי על הבגרות שלך בגלל אנשים רשעים מדובר בעתידך=] נשיקות ואת יכולה לפנות אליי בכול עת

  אהבתי

  • את צודקת לחלוטין, אבל מורה לא יכולה לעשות דבר כזה לתלמיד אחד, מילא לכל הכיתה, אבל לתלמידה אחת שבאמת ובתמים לא עשתה שום דבר והמורה סימנה אותה, זה פשוט לא מוצדק וזה לא נשמע הגיוני. ונכון שיש רעים וטובים, אבל זה לא המקרה הזה, היא הייתה רעה אך ורק אליי והיא פשוט שמה מתרה (מטרה?) שהיא לעשות לי טרור כי היא משוגעת פשוט ועד עכשיו אני בטוחה שהסיגריות שהיא מעשנת אלה ג’וינטים מגולגלים.
   אני אישית מאוד מתביישת/מפחדת להתלונן אל משרד החינוך מסיבה אחת פשוטה שאני לא חושבת שיש להם איך לטפל בעניין, כי אל שאר הכיתה היא התייחסה בסדר גמור ואני לבד לגמריי בעניין הזה (עם המורה הזאת) וגם אם הייתי פונה בימים האחרונים אל משרד החינוך בקשר למורה הזו, הם לא היו משנים שום דבר כי נכשלתי גם ככה ולפטר אותה לא יעזור לממוצא שלי לקום מן הרצפה.
   וויתרתי על הבגרות שלי במתמטיקה ואני גם לא חושבת שזה מה שיבנה לי את העתיד, ככה שזה באמת לא הפחד הראשון ברשימה שלי.
   תודה!

   אהבתי

 9. מזכיר לי את המורה הזונה שלי ללשון. דווקא המורה שלי למתמטיקה נשמה אמיתית אבל אני ומתמטיקה אף פעם לא הסתדרנו וזה לא משנה כמה ניסיתי פשוט לא הצלחתי אז פשוט עזבתי את זה.. ולא ניגשתי לבגרות השנה, וכנראה שגם לא אגש.. זה קשה מידי כסעמק!@# אני מבינה אותך

  אהבתי

  • דווקא אצלי זה ההפך, המורה שלי ללשון אחות רצח והיא מתוקה ממש והמורה למתמטיקה מכשפה 
   גם אני לא ניגשתי לבגרות ואולי כמו שהבנת מהפוסט, כל השנה לא עשיתי כלום, אבל באמת שזה לא אכפת לי. אני מעדיפה להשקיע את המאמצים שלי במה שאני טובה ולא במה שלא! 
   חבל לי שאת מבינה אותי, אבל אני חושבת שזה בסדר. אנחנו בסדר:)

   אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s